Středisko volného času Litomyšl
ul. Dukelská 534
570 01 Litomyšl
IČO: 750 15 137

tel.: +420 461 615 270
mobil: +420 736 427 866

Datová schránka: 37dkjsm

Putování za příběhy II 2021

VEŘEJNOST > Putování za příběhy II 2021Připravili jsme si pro vás mnoho zajímavých procházek, které osloví malé i velké návštěvníky. Věříme, že se vám procházky budou líbit. Pokud s námi chcete sdílet své zážitky, můžete se připojit do fb skupiny PUTOVÁNÍ ZA PŘÍBĚHY a sdílet fotografie z cesty.

Procházky pravidelně kontrolujeme, ale může stát, že budou v některých místech poškozeny, ať už vandaly a nebo přírodními živly. Prosíme, aby jste nám v tomto případě pomohli a při zjištění zničení, nás kontaktovali na tel.: 722 160 728. V takovém případě se snažíme procházkový okruh co nejdříve opravit. Děkujeme za pomoc.

Také bychom vás chtěli informovat, že všechna místa, kde procházky rozmisťujeme, máme předem domluvené se zřizovateli, a vždy po ukončení aktivit jsou místa řádně uklizena.

V případě nápadů na nová místa, dotazů či čehokoliv jiného spojeného s procházkami, nás neváhejte kontaktovat.
tel.: 722 160 728
e-mail: kucerova@ddm.litomysl.cz


Chceš se stát hledačem? Tato hra probíhá především na našem facebookovém profilu. Také ji můžeš nalézt na našem plotě. Vyzkoušíme, jak moc dobře znáš zákoutí Litomyšle. Každé pondělí přidáváme nové výzvy. Součástí každé výzvy jsou 3 fotografie (detaily) různých míst, předmětů a zajímavostí z Litomyšle. Tvým úkolem je pak nalézt a odhalit, odkud detail fotografie pochází. Vždy s novou výzvou zveřejníme i správné odpovědi výzvy předchozí.

Tato hra bude probíhat tak dlouho, dokud to jen půjde. Nápadů máme mnoho.


Skvělá procházková hra pro naše nejmenší. Pro ně máme připravené úkoly, které se během cesty v dvakrát opakují v různých obměnách a to pro to, aby se v nich pořádně procvičili. Tato hra je rozmístěna po trase kolem Vodních valů směrem ke Smetanovu domu.

Tato hra bude probíhat od:13.3.2021 do: 30.4.2021


Máš rád/a hvězdy a hvězdné nebe? Tak tato procházková hra je přímo pro tebe. Během trasy se dozvíš mnoho zajímavých informací, které jsi možná o souhvězdí ještě nevěděl/a. Výhodou za denního světla může být aplikace souhvězdí v telefonu, díky které pak můžeš souhvězdí hledat na obloze i za denního světla. V druhém případě si s sebou přibal baterku, trasu projdi navečer, a promítni si jejich stíny. Hra je rozmístěna na Černé hoře.

Tato hra bude probíhat od: 26.3.2021 do: 30.4.2021


Tuto hru si zahraješ jenom s telefonem, který umí číst QR kódy a má připojení k internetu. Je to skvělá hra pro ty, kdo mají rádi hádanky a nebo rébusy. Proto, aby jsi mohl/a hrát, budeš muset trochu pátrat. Samolepky s úkoly nejsou úplně přesně vyznačené v mapě, ale věříme, že všechny snadno najdeš a hru si oblíbíš. Samolepky k této hře jsou rozmístěny v centru města Litomyšle.

Tato hra bude probíhat od:13.3.2021 do: 30.4.2021


Tento procházkový okruh je pro ty, kdo mají rádi přesmyčky. Je určen pro malé i velké návštěvníky. Výhodou a nezbytnou pomůckou k této hře je umět číst. Menším návštěvníkům s písmeny jistě pomůže jejich doprovod. Společně pak přijdete na to, co je na kartičce ukryto. Hra je rozmístěna v krásném prostředí Benátek. S sebou na cestu si můžete vzít kolo, koloběžku, odrážedlo a nebo cokoli jiného. Trasa je totiž krásně sjízdná.

Tato hra bude probíhat od: 26.3.2021 do: 30.4.2021Tato hra bude probíhat od: 13.4.2021 do: 30.4.2021

FotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografieFotografie