DARUJEME  KROUŽKY DĚTEM

 

V novém školním roce jsme se zapojili do projektu Darujeme kroužky dětem, který je určen rodinám v ČR, které jsou v tíživé finanční situaci, a na dítě, na které žádají podporu, pobírají jeden z těchto příspěvků: přídavek na dítě, příspěvek na péči, odměna pěstouna, příspěvek při pěstounské péči.

V příspěvku najdete odkaz na webové stránky, na kterých se zaregistrujete, doložíte potřebné doklady a počkáte na schválení 4 voucherů, každý  v hodnotě 500,-Kč, organizátory projektu. Vše je na stránkách velmi přehledně popsáno.

Naše SVČ má v projektu všechny kroužky aktivní, je tak možné si přidělené vouchery již přiřadit ke kroužku, který potřebujete zafinancovat a uplatnit je.

Даруємо гуртки дітямце проєкт Чеської ради дітей і молоді, метою якого є допомога сім’ям в оплаті витрат на дозвілля дітей та молоді віком від 3 до 18 років.

Сім’ї українських біженців, які проживають в Чеській Республіці на підставі „Víza za účelem strpění“ або „Víza za účelem dočasné ochrany“

Jak tato výuka probíhá?

Teoretická část je zaměřena především na seznámení dětí s nejdůležitějšími dopravními značkami, s pravidlem pravé ruky, přednostmi na křižovatkách a na principech bezpečného chování v silničním provozu, a to především jako cyklista, ale i jako chodec.

V praktické části si děti mohou čerstvě nabité informace vyzkoušet přímo na místním dopravním hřišti, které jim svým charakterem a množstvím dopravních značek umožní zažít všechny důležité dopravní situace. Bonusem je krátká jízda zručnosti.

Závěrem celé dopravní výchovy je ověření teoretických znalostí dětí v písemném testu a ověření správného chování v silničním provozu na dětském dopravním hřišti. Ti úspěšní si s sebou odnesou nejen nové znalosti, ale i symbolický průkaz cyklisty. 

Prosíme žáky i pedagogický doprovod, aby si na teoretickou výuku do SVČ přinášely s sebou přezůvky. Děkujeme

Mgr. Tomáš Rádek

kontaktní osoba
461 653 452
720 071 075
tomas.radek@litomysl.cz